Jak předcházet onemocnění žil?

Nabízíme další tipy z oblasti prevence

Ženy provádí žilní gymnastiku na jógové podložce jako prevenci těžkých nohou.

1 - Prevence onemocnění žil: Cvičení pro zdravé nohy

Žilní gymnastika zajišťuje podporu žil v nejdůležitějším úkolu, který plní: v navracení krve do srdce. Mnohá cvičení můžete provádět doma nebo dokonce i v kanceláři. Napomáhají:

  • Zachování toku krve
  • Udržení nohou a žil pružných

Víte, že...? Dokonce i 10 až 15 minut denně může pomoci zbavit se diskomfortu, otoků, bolesti, pocitu napětí v nohou či těžkých nohou a navrátit vám dlouhodobé zdraví a pohodu.

Ženské nohy s podpůrnými kompresními punčochami s preventivním účinkem proti žilní nedostatečnosti

2 - Prevence onemocnění žil: Kompresní punčochy

Používání podpůrných kompresních punčoch se doporučuje především u těch osob, které po dlouhý čas během dne sedí, stojí nebo chodí. Komprese, kterou punčochy zajistí, podporuje oběh krve v nohou, protože působí proti tlaku, který pochází zevnitř z žil. To pomáhá pumpovat krev zpět k srdci.

Zdravá a vyvážená snídaně složená z potravin s vysokým obsahem vlákniny pomáhá předcházet zácpě a předchází vzniku křečových žil.

3 - Prevence onemocnění žil: Strava bohatá na vlákninu

Je známým faktem, že strava bohatá na vlákninu pomáhá předcházet křečovým žilám. Pokud je konzumována v dostatečném množství, pomáhá předcházet zácpě, která také zvyšuje abdominální tlak a může způsobovat přetížení žilní soustavy.

Ovoce s vysokým obsahem antioxidantů a bioflavonoidů napomáhá prevenci žilní nedostatečnosti.

4 – Prevence onemocnění žil: Ovoce

Je známo, že silné antioxidanty, jako jsou vitamin C a bioflavonoidy, které najdeme v čerstvém ovoci, chrání kolagenovou vrstvu cévních stěn. Kolagen je důležitou součástí výstelky cév a přispívá k pevnosti žil.