Lioton® při sportu

Sportovní zranění

Při sportu může snadno dojít k úrazu a zranění. Aktivity jako běh, cvičení v tělocvičně, jízda na kole, fotbal či jiné sporty mohou snadno vést ke zranění.

Pokud se při zranění poškodí céva a krev se dostane do okolních tkání, vzniká podlitina. Podlitiny a pohmožděniny vzniknou snadno. V každém případě opusťte hřiště a začněte postižené místo okamžitě chladit.

Tím se zbavíte bolesti a sníží se únik krve do tkáně.

Zraněný fotbalista a lékař s přípravkem Lioton® 100 000 gel

Využití přípravku Lioton® proti otokům

Při vymknutí kloubu, natažení svalu a podlitin působí Lioton® přímo na poraněné místo. Rozpouštění podkožních hematomů též napomáhá účinná látka heparin, kterou Lioton® obsahuje. Na místě, kam přípravek nanesete, má chladivý účinek. Gely jako Lioton® by neměly chybět v tašce žádného sportovce.

Upozornění: Lioton® nesmí být nanášen při krvácení, na otevřené rány, na sliznice a zanícenou nebo hnisající pokožku.

Jak předcházet zraněním

Pohmožděniny a natažené svaly představují nejčastější sportovní zranění. Nejlepší prevence těchto zranění představuje rozumné rozehřátí se. „Studený start“ může rychle způsobit stres nebo přetížení těla, což může rychle vést k ukončení příjemné aktivity. Důležité je i správné vybavení, například sportovní obuv vhodná pro daný sport nebo funkční oděvy chránící proti chladu, dešti a větru. Přizpůsobte svou sportovní aktivity svým výkonnostním limitům – i tím můžete předcházet zraněním. Doplňujte ztrátu tekutin iontovými nápoji.